Reportáž z utkání A tým 27. 5. 2024

TJ Sokol Lanžhot - muži A 3:1 (3:1)

Komentář k 27.kolu Moravskoslezské divize D.

Moravskoslezská divize skupina D - 27. kolo ne 26. 5. 2024 17:00

Tělovýchovná jednota Sokol Lanžhot, z.s.

vs

SLAVOJ POLNÁ z.s.

3:1 (3:1)

Branky: 6. Kollár Timotej, 16. Rampáček Andrej, 45. Ciprys Radoslav - 40. Žila Jan

ŽK: 54. Totka - 52. Vošmera, 77. Žila, 78. Šimek

Rozhodčí: Pavlica Jiří - Smýkal Miroslav, Štipčák Martin

Počet diváků: 210.
Střely na bránu: 7:4 (v půli 5:2):, Rohy: 5:1

Pidruchnyi, Milota, Rampáček, Šenk (K) - Svoboda, Totka, Kollár (91. M. Létal), Ciprys, Balážik (39. A. Kaňa, 83. M. Ralbovský) - Jirava (83. D. Darmovzal)

Duba - Diviš, Labaran, Pecina, Haala (K), Fuxa, Vošmera, Zid, Kazlou (48. Chalupník), Čaloud (62. Šimek), Žila

Slavoj odjel na utkání s dvěma dorostenci na lavičce a kombinovanou sestavou, protože kvůli zraněním nemohl nastoupit v plné síle. Lanžhot proti Polné také vyběhl s kombinovaným týmem a čtyřmi dorostenci na lavičce. Zápas domácím velmi ulehčila brzká branka, už v 5. minutě se první střelou na branku prosadil Timotej Kollár, ve vápně dostal hodně prostoru, zasekl a poslal balon za záda gólmana Duby – 1:0. Ten měl v první půli hodně práce, musel vyboxovat Ciprysovu hlavičku, za střelou Jiravy těsně vedle se jen ohlédl. V 16. minutě kapituloval podruhé, když zprava vnikl do vápna Andrej Rampáček, nic nevymýšlel a po zemi zakončil přesně – 2:0. Poté zazdil další tutovku Ciprys, když těsně minul tyčku. Smolná nezaviněná srážka Balážika s Babou vyústila ve zranění kotníku domácího plejera, který musel opustit hřiště na nosítkách a přepustil své místo pro osmnáctiletého Andreje Kaňu. Pro něj šlo o premiérový domácí start v divizi. Hosté poprvé přímo vystřelili na Rišku ve 40. minutě, a hned z toho byla branka. Polná zachytila rozehrávku středem hřiště a Žila obhodil domácího gólmana – 2:1. Jenže aktivní Radoslav Ciprys se dočkal branky ještě v nastaveném čase první půle, po výborné nahrávce Kollára se neukvapil a konečně se mohl radovat – 3:1.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, domácí se spoléhali na rychlé brejky, které jim často vycházely a domácí větrali defenzivu Polné. Ovšem Duba už si s nimi ve spolupráci s obránci poradil, ačkoliv i on měl namále, když nejprve Totka nevyužil jeho vysokého postavení a jeho oblouček skončil nad bránou. Pak chyboval v rozehrávce, ale podobný pokus Kollára také skončil mimo tři tyče. Největší šanci hosté zahodili hosté v samém závěru, když z ojedinělého brejku trefili tyčku za Riškou.


Ohlasy

Sokol Lanžhot: Jaroslav Hílek (trenér): „Do 35. minuty, než se nám zranil Peťa Balážik, jsme dominovali, měli hru úplně pod kontrolou, prakticky jsme vepředu pálili šanci za šancí. Alespoň už to bylo dva nula, ale nemůžeme si nechat dát gól hned z první šance soupeře. Naštěstí nás třetí gól do šatny uklidnil. Hra se mi líbila, měli jsme balon na kopačkách, když jsme ho ztratili, tak jsme ho hned získávali. Tak nějak jsem si to představoval. Ve druhém poločase jsme se pořád spoléhali na brejky, což fungovalo, nějaké šance jsme si tam vytvořili. Kluci to dobře zvládli i v této okleštěné sestavě, klobouk dolů před nimi. Naši zranění hráči to mají na déle, aspoň se nám příští zápas vrátí po karetním trestu Erik Burac.“

Slavoj Polná: Lukáš Adamec (trenér): „Vzhledem k tomu, že jsme byli podobně jako domácí hodně oslabení, tak to pro nás byla výzva. Lanžhot byl na balonu jednoznačně lepší, hlavně v prvním poločase nás výrazně přehrávali. Ale byli tam světlé momenty, kdy jsme se jim dokázali vyrovnat. Utkání asi rozhodl třetí lanžhotský gól do šatny. Jsme zklamaní, že jsme prohráli, ale vzhledem k absencím to dohrávali dorostenci, takže to vlastně dopadlo podle předpokladů. Ve zbytku sezony už to musíme nějak slušně dohrát, ještě je ve hře devět bodů a chceme ještě nějaké posbírat. Hlavní je ale připravit se na příští sezonu, aby se nám do ní marodi uzdravili.“