Reportáž z utkání B tým 11. 6. 2024

muži B - SFC Stará Říše B 3:1 (1:1)

Komentář k 14.kolu I.B třídy skupiny B.

1.B třída mužů, sk. B - 14. kolo so 8. 6. 2024 16:30

SLAVOJ POLNÁ z.s.

vs

FSC Stará Říše z. s.

3:1 (1:1)

Branky: 37. Z. Smutný , 75. Z. Smutný , 86. V. Haala - 24. F. Ratkovský

ŽK: 40. Z. Smutný - 33. P. Pokorný , 61. J. Pinc , 79. D. Tupik , 86. S. Borzenko

ČK: 89. P. Pokorný

Rozhodčí: Uhlíř Lukáš - Myška Roman, Beneš Tomáš

Počet diváků: 52.

K. Sehnal - V. Voráček, V. Haala, P. Juříček, T. Diviš, F. Zid (67. J. Šimek), Z. Smutný (83. P. Chalupník), M. Pecina, T. Čaloud (88. L. Čaloud), J. Fuxa, A. Brukner (88. F. Vrbecký)

J. Tomek - J. Pinc, F. Ratkovský (46. D. Bartoň), P. Štěpnička, M. Zedníček (80. P. Pokorný), T. Novotný, D. Tupik, M. Žák, S. Borzenko, V. Wiederlechner, P. Hradil

Týden vzájemných zápasů mezi Slavojem Polná a FSC Stará Říše začali lépe polenští hráči. Zatímco ve čtvrtek v divizním souboji A týmů již půjde „jen“ o prestiž, sobotní střetnutí béček mělo silnou záchranářskou příchuť. Vítězně z něj vyšli právě hráči Slavoje, kteří protivníka udolali 3:1 dvěma góly v poslední čtvrthodině duelu.


Los tomu chtěl, aby hráči Staré Říše odehráli na jaře všechny tři klíčové zápasy s rivaly z konce pořadí B skupiny 1. B třídy na jejich hřištích.

Ve všech třech utkáních Stará Říše vedla. V Radešínské Svratce 2:0, v Jamném 2:1, a také v Polné šla po půlhodině hry do vedení. Ani jednou však domů tým vítězství nepřivezl.

V prvních dvou zápasech se zrodila konečná remíza 2:2, v Polné domácí duel otočili ve svůj prospěch.

Slavoj sice nastoupil posílen o několik hráčů A týmu, dlouho se ale nemohl prosadit. Až patnáct minut před koncem Zdeněk Smutný pláchl obraně, obešel gólmana hostí Jaroslava Tomka, zavěsil do prázdné branky a utkání rozhodl. Zisk tří bodů poté ještě stvrdil Vojtěch Haala.

Ohlasy

Radek Havlíček, trenér: Hlavní cíl sobotního mistrovského utkání byl splněn – 3 body zůstaly doma. Sice jsme inkasovali z první střely na bránu, ale klukům se podařilo do poločasu vyrovnat. V tomto utkání dominovali domácí hráči, posílení o členy A týmu. V klíčových momentech nás podržel gólman, zejména když chytil standardní situaci za stavu 1:1, což bylo pro Polnou rozhodující. Poté už to byla jen otázka času a štěstí, kdy domácí borci přetaví své šance v gólovou radost, což se jim nakonec podařilo, i když byl jeden gól neuznán. Bohužel, osud B týmu v setrvání v soutěži nemáme ve svých rukou ani po zisku všech možných bodů do konce soutěže. Chtěl bych pochválit fanoušky Polenského týmu za skvělou diváckou kulisu a podporu.