Reportáž z utkání A tým 23. 11. 2023

FSC Stará Říše - muži A 0:4 (0:2)

Komentář k 15.kolu Moravskoslezské divize D.

Moravskoslezská divize skupina D - 15. kolo so 11. 11. 2023 14:00

FSC STARÁ ŘÍŠE

vs

SLAVOJ POLNÁ

0:4 (0:2)

Branky: 22. T. Čaloud , 41. T. Čaloud , 77. K. Labaran , 89. F. Vošmera-

ŽK: 70. D. Čížek - 46. V. Bradáč , 60. T. Čaloud , 61. T. Krečman , 65. V. Voráček , 72. Z. Smutný-

Rozhodčí: Mayer Petr - Brezáni Dárius, Sivera Jan-

Počet diváků: 100 .

R. Dutka - R. Svoboda (82. T. Lát), V. Wiederlechner (46. M. Zarovnii), J. Chramosta, J. Pospíchal, M. Pokorný, A. Svoboda (46. S. Borzenko), D. Čížek, J. Cejpek (82. J. Špalek), O. Kvych, T. Trojan (46. O. Tupik)

P. Duba - T. Čaloud (68. O. Skryja), D. Voráč (89. M. Drápela), T. Krečman (60. Z. Smutný), F. Vošmera, V. Bradáč, V. Haala, M. Pecina, K. Labaran, V. Voráček, F. Sobotka

Až v posledním podzimním kole došlo na okresní derby dvou klubů z jihlavského okresu v letošním ročníku moravskoslezské divize D. A úspěšnější v něm byl hostující Slavoj Polná, který zdolal poslední Starou Říši jednoznačným způsobem 4:0.

V posledních týdnech se oběma klubům vůbec nedařilo. Fotbalisté Polné se dočkali dvou bodů po dlouhé sérii sedmi porážek v řadě.

V neděli ovšem na hřišti jednoznačně vládli. „Vyhráli jsme naprosto po zásluze. Stará Říše měla v první půli jednu dvě šance, ale pak už jsme ji do ničeho nepustili,“ lebedil si kouč Slavoje Lukáš Adamec.

Jeho celek navázal na kvalitní výkon z předešlého utkání proti vedoucí rezervě Zbrojovky Brno. „Po prohře ve Velkém Meziříčí před dvěma týdny jsme si v kabině něco řekli. Vrátili jsme se k poctivosti a v Říši se nám to vrátilo. Nepříznivou sérii jsme utnuli v pravý čas,“ těšilo jej.

Se ziskem sedmnácti bodů přezimuje staronový nováček čtvrté nejvyšší soutěže na devátém místě tabulky. „Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme mít tolik bodů, bral bych to všemi deseti. Ale sezona je dlouhá, nás potkal výsledkový výpadek ve druhé polovině podzimu,“ přemítal kormidelník Slavoje.

Jarní část nebude pro celek z Jihlavska nikterak jednoduchá. „Sedmnáct bodů je pro odvety dobrý vklad, ale ještě nic není rozhodnutého. Čeká nás ještě tuhý boj o záchranu, bude to náročná jarní část. Věřím ale, že budeme na jaře bodovat pravidelněji a vyhneme se podobně nepříznivé sérii, jaká nás potkala nyní,“ dodal Adamec.

Zato ve Staré Říši budou mít hodně nad čím přemýšlet. Nejde přitom jen o vysokou nedělní porážku. „Vypili jsme si pomyslný kalich hořkosti až do dna. Jelikož jsme si všichni uvědomovali, jak je pro nás nedělní zápas důležitý, byli hráči až příliš nervózní. Asi proto se nám v zápase skoro nic nepovedlo,“ mračil se lodivod Staré Říše Lukáš Staněk.

Pouze jediná výhra z patnácti utkání a zisk sedmi bodů znamená, že Říše přezimuje na posledním místě divizní tabulky. „Musíme si sednout a všechno probrat. Nyní ale nejsem schopen říci, co všechno se bude muset změnit, abychom se zvedli,“ přiznal Staněk.