Branky: 5., 16., 31. a 38. Burac Erik, 68. Čulen Tobias, 84. Balážik Peter

ŽK: 27. Záruba, 45. Diviš, 56. Vošmera - 82. Hovězák

Rozhodčí: Kříž Karel – Vařacha Jan, Nejezchleb Miroslav

Počet diváků: 141.
Střely na bránu: 1:7:, Rohy: 2:4:,

Duba - Haala (K), Diviš, Voráček (35. Skála), Zid, Voráč, Pecina, Záruba, Vošmera, Kasal (35. Mach), Čaloud (66. Fuxa)

Odráška - Pidruchnyi, Milota, Šenk (K), Wallner - Hovězák, Kudláč (60. Čulen), Balážik (84. Bogdalík), Ravas (60. Kollár), Klimovič (72. Vanek) - Burac (72. Darmovzal)

Ve druhém kole letošní sezóny se Slavoj Polná poprvé představil na domácím hřišti, kde přivítal soupeře z Lanžhotu. Očekávání fanoušků byla vysoká, avšak realita přinesla kruté zklamání. Hosté z Lanžhotu dominovali od prvních minut a Slavoj se musel smířit s drtivou porážkou 0:6, přičemž už po prvním poločase byl stav 0:4.

Zápas začal svižným tempem a Lanžhot rychle ukázal, proč je letos považován za jednoho z favoritů soutěže. Hráči Slavoje nedokázali čelit rychlým útokům soupeře, což vedlo k častým chybám v obraně. Nejvíce zářil nejlepší hráč Lanžhotu, Burác, který svým pohybem a technikou přiváděl domácí obránce k zoufalství. Navzdory tomu, že na něj byli hráči Polné před zápasem upozorňováni, dokázal si vytvořit dostatek prostoru a čtyřikrát skórovat ještě před přestávkou.

Druhý poločas přinesl podobný obrázek. Slavoj sice místy vykazoval známky zlepšení a pokoušel se o vytvoření šancí, ale ani jednou nedokázal vážněji ohrozit branku soupeře. Naopak Lanžhot kontroloval hru a přidal další dvě branky, čímž definitivně zpečetil výsledek.

Historicky je tato porážka pro Slavoj Polná o to bolestnější, že Lanžhot dosud nikdy neporazil. Domácí hráči budou muset co nejrychleji zapomenout na tento nepovedený zápas a začít se soustředit na nadcházející utkání, ve kterých je čekají soupeři, proti kterým bude bodový zisk klíčový.

Ohlasy

Lukáš Adamec (Slavoj Polná): "Lanžhot je bohužel úplně někde jinde než my momentálně. Ačkoli jsme hráče upozorňovali, že nejlepší hráč Lanžhotu, Burác, nesmí dostat prostor a že ho musíme osobně bránit, výsledek byl ten, že nám v poklidu nasázel čtyři branky do poločasu. Ve druhém poločase jsme sice měli pár náznaků šancí, ale to je málo. Bez poctivé a důsledné defenzivy to nepůjde. Někteří hráči zatím předvádějí výkony, které nemají s divizní úrovní nic společného. Budeme se muset rychle vzpamatovat, jinak v této soutěži nemáme šanci uspět. Skutečnost, že nám stále chybí tři obránci, bez kterých to zatím velmi skřípe v defenzivě, je realita. Teď nás čekají soupeři, se kterými bychom potřebovali bodovat, ale jestli budeme pokračovat takto, nemáme šanci s nikým. Máme týden na to, abychom se vzpamatovali a co nejlépe se připravili na Velké Meziříčí. I když je za námi teprve druhé kolo, doufám, že si kluci uvědomí, že takto to nepůjde."

Jaroslav Hílek (Sokol Lanžhot): „Nečekali jsme asi, že dáme venku tolik gólů, ale bylo v plánu v tom horku udržet minimálně v prvním poločase vysokou intenzitu hry, být na balonu a v tom teplu soupeře utahat. Hráli jsme dobře, většinou na noze s balonem, a pak už nám soupeř opravdu nestačil. Ve druhé půli už můj asistent motivoval hráče, abychom nepolevili a zápas dohráli hlavně s nulou vzadu, což se povedlo. I když musím uznat, že soupeř tam své šance také měl. Za rozhodnutého stavu už jsem dal šanci i klukům z lavičky, zatím jsme kompletní a musím říct, že kluci jsou chytří a chápou, že hrát může jen deset hráčů v polo. Jsou jeden tým, na tréninku čtyřikrát týdně makají, a i když vystřídáme, tým to nijak neoslabí. Všichni si tentokrát s chutí zahráli, takový zápas si o to vyloženě říkal.“