TATRAN Ždírec nad Doubravou - muži A 6:0 (3:0)

Další těžká porážka: Slavoj Polná podlehl Ždírci nad Doubravou 0:6

4. Moravskoslezská liga skupina D - 5. kolo ne 1. 9. 2024 16:00

TATRAN Ždírec nad Doubravou, z.s.

vs

SLAVOJ POLNÁ z.s.

6:0 (3:0)

Branky: 3. D. Vrána, 28. O. Štědrý, 42. O. Štědrý, 70. D. Procházka, 73. J. Novotný, 90. J. Brychnáč

ŽK: 42. V. Haala , 57. F. Vošmera , 66. M. Pecina

ČK: 88. M. Pecina

Rozhodčí: Landsman David - Rosický Jakub, Svoboda Patrik

Delegáti:

Počet diváků: 190.

D. Gregovský - M. Najman (46. J. Brychnáč), O. Štědrý (66. D. Procházka), P. Novotný, J. Málek, J. Rosůlek, J. Novotný (87. M. Bílek), D. Vrána, M. Koutný (73. Š. Kavalír), V. Gregovský (87. V. Legát), M. Ráliš

Duba – Voráček, Jiroušek (59. Čaloud), Voráč (46. Mach), Sobotka, Zid (46. Diviš), Vošmera (67. Smutný), Záruba, Haala, Pecina, Skryja (46. Kasal)

Fotbalisté Slavoje Polná stále čekají na první body v letošní sezóně. V rámci 5. kola se vydali do Ždírce nad Doubravou, kde utrpěli těžkou porážku 0:6. Trenér Lukáš Adamec po zápase neskrýval zklamání: „Od začátku bylo všechno špatně. Hráčům jsme připomínali, že Ždírec doma rád rozhoduje hned na začátku, ale přesto jsme už ve druhé minutě inkasovali.“

Nepovedený vstup do zápasu
Od úvodního hvizdu bylo zřejmé, kdo bude v zápase dominovat. Už ve 3. minutě se Ždírec dostal do vedení, když David Vrána dorazil míč po nepovedeném zákroku brankáře Polné. Hráči Slavoje se snažili odpovědět, ale byli pod neustálým tlakem soupeře, který si s jejich obranou poradil i ve 28. minutě, kdy Ondřej Štědrý zvýšil na 2:0 po individuální chybě v rozehrávce. Když se pak tentýž hráč prosadil těsně před koncem první půle znovu, odcházeli hosté do kabin s hrozivým skóre 0:3.

Druhá půle nepřinesla zlepšení
Ve druhé polovině zápasu se očekával pokus Polné o zlepšení, ale i přes snahu se domácí tým znovu prosadil. V 70. minutě se po odraženém míči trefil David Procházka, a o tři minuty později přidal další branku Jan Novotný, čímž zvýšil na 5:0. Slavoj Polná se ani po těchto úderech nezmohl na kloudnou odpověď, a situaci navíc zhoršil vyloučením Marek Pecina, který po faulu obdržel červenou kartu.

Zápas uzavřel v nastaveném čase Jakub Brychnáč šestou brankou, čímž definitivně zpečetil osud utkání. Polná tak odjíždí s další vysokou porážkou a s nulou na kontě získaných bodů.

Ohlasy

Lukáš Adamec (trenér): „Ten zápas byl vrcholem našeho trápení v úvodu sezóny. Měli jsme šanci snížit na 1:2, ale místo toho jsme inkasovali třetí gól. Takhle nemůžeme hrát, musíme se okamžitě zlepšit,“ dodal zklamaný Adamec.