Slavoj nezvládl domácí utkání, kde se mohl odrazit ode dna tabulky.

4. Moravskoslezská liga skupina D - 6. kolo so 7. 9. 2024 16:00

SLAVOJ POLNÁ z.s.

vs

SK Fotbalová škola Třebíč, z.s.

1:5 (1:1)

Branky: 8. Z. Smutný - 34. V. Dlouhý , 55. K. Zerhau , 73. J. Zahrádka , 75. J. Zahrádka , 84. T. Bulička

ŽK: 73. P. Duba - 47. T. Zimmermann , 74. V. Dlouhý .

Rozhodčí: Pavlas Jiří - Machorek Jakub, Kolář Jaroslav

Delegáti: Fridrichovský Miroslav

Počet diváků: 305.
Střely na bránu: 4:5:, Rohy: 4:10

P. Duba – V. Voráček (65. T. Diviš), Z. Smutný (79. D. Skála), J. Jiroušek, F. Sobotka, D. Voráč (79. J. Fuxa), O. Skryja, F. Vošmera, T. Záruba, V. Haala (79. J. Mach), T. Čaloud (65. F. Zid)

J. Šenkýř – T. Hobza (60. Š. Dvořák), M. Kratochvíl, J. Zahrádka (87. T. Zacha), T. Zimmermann (60. T. Bulička), V. Dlouhý, P. Matušina (83. R. Zapletal), M. Miška, Š. Němeček, L. Hráček, K. Zerhau

Hráči Třebíče začali s rozehrávkou, ale domácí tým Slavoje Polná působil tentokrát mnohem lépe než v předešlých zápasech. Už od úvodu utkání bylo vidět, že mají v plánu odehrát silný zápas a rozhodně se nehodlají vzdát bez boje. Jejich snaha se vyplatila již v 8. minutě, kdy se z centrovaného míče hlavou prosadil Zdeněk Smutný a poslal Slavoj do vedení 1:0.

Nicméně radost domácích netrvala dlouho. Už ve 34. minutě se podařilo Třebíči srovnat skóre, když po rychlém protiútoku skóroval Vojtěch Dlouhý. Jeho střela byla lehce tečována obráncem Polné, což bohužel znamenalo, že míč skončil v domácí síti a skóre bylo 1:1.

Druhý poločas přinesl změnu v tempu hry. V 55. minutě poslal Třebíč do vedení Karel Zerhau a domácí tým začal ztrácet kontrolu nad zápasem. Hosté poté definitivně převzali iniciativu. V 73. minutě přidal svůj první gól Jan Zahrádka a hned v 75. minutě skóroval znovu, čímž zvýšil na 4:1 pro Třebíč. Utkání završil v 84. minutě Tomáš Bulička, který uzavřel konečný výsledek na 5:1.

Ohlasy

Lukáš Adamec (trenér Slavoje): „Utkání jsme nezvládli hlavně v hlavách. Začali jsme velmi dobře a dali první gól, ale pak přišel smolný moment, kdy jsme si stečovali gól sami do vlastní branky. Po vyrovnávací brance jsme měli šance soupeři odskočit, ale co jsme dokázali zahodit, to bylo trestuhodné. Ve druhém poločase jsme si dali další vlastní gól a soupeře tím posadili na koně. My jsme se naopak úplně sesypali. Utkání jsme si prohráli sami – když netrefíme třikrát z malého vápna odkrytou branku, nemůžeme bodovat. Pohled na tabulku je tristní, skóre jak by smet.

Bohužel, jakmile inkasujeme, dostane se nám to až moc do hlavy a položíme se. A při vědomí, že jste si dali dva vlastní góly, to situaci jen zhoršuje. V kádru máme jen pár zkušených hráčů, a když to nejde ani jim, nemáme se o co opřít. Budu se opakovat, ale jediná cesta ven je makat, makat, makat. Všichni vidí, že nám určitá kvalita chybí, ale stále věřím, že se z toho vyhrabeme. Dnes jsme si to vyžrali až do dna a mrzí mě, že to dopadlo takhle právě v pouťovém utkání, kdy přišla skvělá návštěva. Nedá se ale nic dělat – i takový je fotbal. My jsme teď hodně zklamaní, ale musíme se kousnout, pracovat dál na tréninku a zlomíme to.“