4. Moravskoslezská liga skupina D - 9. kolo ne 29. 9. 2024 15:30

Branky: 5. P. Honzárek , 70. D. Jančík , 87. P. Svoboda - 13. F. Vošmera

ŽK: 77. P. Svoboda, 80. M. Eremiáš, 92. L. Kolčava - 68. F. Sobotka

Rozhodčí: Vít Vojtěch, Burgr Štěpán, Šustr Patrik

Delegáti: Fridrichovský Miroslav

Počet diváků: 200.

D. Fialka - P. Honzárek, P. Šíma, M. Řezáč, D. Vlček, P. Pech (58. N. Vrána), D. Jančík (86. A. Fučík), A. Dufek (58. M. Eremiáš), V. Zach (69. D. Morava), P. Soukup (86. L. Kolčava), P. Svoboda

J. Procházka - F. Sobotka, J. Jiroušek, D. Voráč, T. Diviš, F. Zid (65. T. Čaloud), F. Vošmera, T. Záruba, V. Haala, M. Pecina, O. Skryja

Domácí tým Speřic vstoupil do zápasu velmi aktivně a od začátku ukazoval, že má velkou chuť zvítězit. Už v 5. minutě padl první gól, když po rohovém kopu P. Honzárek přesně zakončil do sítě – 1:0. Polná na sebe nenechala dlouho čekat a ve 13. minutě se dočkala vyrovnání. F. Vošmera využil chybu v obraně domácích a po rychlé kombinaci vyrovnal na 1:1.

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ale Speřice byly bojovnější a častěji ohrožovaly branku soupeře. Brankář Slavoje Procházka se několikrát předvedl skvělými zákroky a držel hosty ve hře.

Po změně stran převzaly Speřice opět iniciativu a svou snahu korunovaly ve 70. minutě. Po přímém kopu, zahrávaném z ideální pozice, se nádhernou střelou prosadil D. Jančík, který nedal brankáři šanci – 2:1.

Polná měla i pár příležitostí, ale nedokázala překonat domácí obranu. Speřice pak pečetily své zasloužené vítězství v 87. minutě, kdy po centru do pokutového území nebráněný P. Svoboda nůžkami přesně zakončil a zvýšil na konečných 3:1.

Domácí si tak připsali cenné tři body, zatímco Slavoj odjel bez bodového zisku. Speřice byly po celý zápas lepším a bojovnějším týmem a jejich vítězství bylo zcela zasloužené.