4. Moravskoslezská liga skupina D - 11. kolo so 12. 10. 2024 14:00

Branky: 5., 53., 68. N. Havlena, 71. M. Mikáč, 76. M. Pecina (vlastní)

ŽK: 85. M. Skočovský - 36. F. Vošmera, 60. P. Duba

Rozhodčí: Jan Havrlant, Jiří Pavlica, Petr Mayer

Počet diváků: 120.

Sova - Praskač (68. Š. Kristoň), Kriston (46. Š. Herman), Knotek (68. M. Skočovský), Havlena (79. D. Ryšavý), Mikáč, Grábl, Hynek, Kovařík, Skočovský, Hloch

Duba - Sobotka, Mach (62. Zid), Voráč, Diviš, Vošmera, Záruba (76. Skála), Haala, Pecina (76. Fuxa), Voráček (68. Jiroušek), Skryja

Slavoj Polná odcestoval na hřiště Břeclavi s cílem uhrát dobrý výsledek, ale nakonec utrpěl těžkou porážku 0:5. První poločas začal aktivněji domácí tým, který se už v 5. minutě dostal do vedení zásluhou N. Havleny. Po úvodním gólu se však Slavoj Polná zlepšil a hra se postupně vyrovnala. Hosté si dokázali vytvořit jednu velkou šanci, kdy se Tomáš Záruba dostal do samostatného úniku za stavu 1:0, ale jeho střelu zlikvidoval domácí brankář. I přes tento moment se Slavoj nedokázal prosadit, a tak šli do šaten s jednogólovou ztrátou.

Druhý poločas byl ale pro Slavoj Polná zklamáním. Domácí Břeclav po přestávce zvýšila tempo a Slavoj nedokázal reagovat. V 53. minutě znovu udeřil N. Havlena, čímž začal gólový příděl Břeclavi. Slavoj po tomto druhém gólu úplně vypadl z tempa a hra se odehrávala převážně na jejich polovině. Do dalších minut přidal Havlena svůj třetí gól v zápase, následovaný trefou Mikáče v 71. minutě a vlastním gólem M. Peciny v 76. minutě, který pečetil konečný výsledek.

Slavoj si ve druhém poločase nevytvořil žádnou výraznější šanci a domácí dominovali hře. Zatímco první půle ještě naznačovala šanci na vyrovnání, po přestávce se hosté úplně ztratili. Hráči Břeclavi naopak kontrolovali hru a postupně navyšovali své vedení, čímž si zaslouženě připsali tři body.