Moravskoslezská divize skupina D - 30. kolo čt 13. 6. 2024 18:00

Rozhodčí: Půček Martin - Bodeček Adam, Brezáni Dárius

Počet diváků: 120.

Duba - Diviš, Voráček, Labaran (90.Novotný), Pecina (71.Zid), Haala, Vošmera (71.Čaloud), Skryja, Kazlou (90.Chalupník), Voráč, Žila (81.Fuxa)

Dutka - Chramosta, Kryštůfek, Lát (76.Tupik Dmytro), Kvych, Čížek, Zarovnii (57.Borzenko), Svoboda, Pokorný (46.Špalek), Pospíchal (46.Tupik Oleksandr), Trojan (81.Novotný)

Poslední domácí zápas začal už před výkopem emotivním rozloučením s našimi nejlepšími hráči, Khaldiem Labaranem Babou a Ilyou Kazlouem. Oba se rozhodli po sezóně ukončit své působení v klubu. Za celý tým jim přejeme mnoho úspěchů na jejich další fotbalové cestě i v osobním životě.

Úvod utkání byl ospalý a bylo vidět, že ani jednomu týmu o nic nejde. Slavoj však postupně zvyšoval tempo a ve 20. minutě se dočkal odměny. Po krásné akci se trefil Honza Žila. Jen o čtyři minuty později skóroval znovu, tentokrát z druhé strany po další skvělé kombinaci, a zvýšil na 2:0. Slavoj mohl ještě do poločasu přidat třetí gól, ale žádný z hráčů už se neprosadil.

Druhý poločas byl z naší strany velmi slabý. Slavoj se téměř celý poločas pouze bránil a jen díky několika výtečným zákrokům brankáře Duby zůstal výsledek 2:0. Největší šanci na zvýšení náskoku měl Ilya Kazlou, který šel sám na brankáře, ale ten jeho pokus skvěle vystihl a vyrazil mimo branku. Slavoj inkasoval až v 86. minutě, kdy Borzenko snížil na konečných 2:1. Stará Říše, která už je jistým sestupujícím, odehrála v Polné solidní utkání.

Slavoj zakončí sezónu se ziskem 40 bodů ve středu tabulky, což je velmi dobrý výsledek. Děkujeme celému týmu za poctivě odpracovaný rok a těšíme se na další sezónu!

Ohlasy

V prvním poločase si myslím, že jsme po počátečním rozkoukávání dominovali. Hráli jsme s chutí, byli jsme v pohybu, dobře kombinovali a navrch přidali dvě branky po hezkých akcích z křídla. Další možnosti jsme nevyužili. Ve druhém poločase jsme mohli přidat z několika vyložených možností třetí gól. Bohužel s přibývajícím časem na kluky dolehla únava z náročného závěru sezóny. Ke konci už jsme vyloženě vytuhli a závěrečný hvizd byl pro nás vysvobozením. Tentokrát jsme si nepomohli ani prostřídáním. Nicméně jsem rád, že jsme se rozloučili jak s Khalidem a Ilyou, tak se sezónou vítězstvím. Je jasné, že oba borce nahradit bude nesmírně složité, ale věřím, že kádr vhodně a kvalitně doplníme a budeme se v příští sezóně prezentovat podobným způsobem.